Google

Fruit Stall

Puzzle:

At a fruit stall in Puzzle land, an Apple costs Rs.17, an Orange costs Rs.21, and a Pear costs Rs.14. What is the cost of a mango?

For Solution SCROLL DOWN...




































Solution:

Cost of Mango is Rs.17

Each vowel cost Rs.4 and each consonants cost Rs.3

1 comment:

Anonymous said...

Rs.15